Dolar 32,4980
BİST 9.728,63
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 26 °C
Az Bulutlu

Deprem Yalıtım İzolatörü Maliyet Hesaplama

Deprem yalıtım cihazları (izolatörler), yapıların salınım peryodunu artırarak özellikle yatay deprem kuvvetlerini sönümleyip yıkıcı etkisini en aza indirir. Türkiye’de de üretilmeye başlayan bu cihazlar zemin sınıfı, kat sayısı vb. sebeplerden dolayı her yapıda kullanılamasada, kullanılacak yapılar için iyi bir mühendislik hesabı ve ölçümü gerektirmektedir. Binasında kullanmayı düşünenler için bilgi amaçlı olarak aşağıdaki deprem izolatör maliyeti hesaplama robotunu kullanabilirsiniz.

Two columns
Vertical
Horizontal
Deprem İzolatör Maliyeti Hesaplama
Çift Sürtünme Yüzeyli İzolatör
Name Total
"{{getWooProductName}}" has been added to your cart
Have a promocode?
Promocode Hide Show

Notlar

  • Deprem yalıtım birimleri, güncel Türkiye Bina Deprem Yönetmeliğine (TBDY) ve TS EN 15129’a uyumlu tasarlanacaktır.
  • Deprem yalıtım birimlerinin projeye uygunluğu, statik proje müellifi ve Özellik Arz Eden Binaların Tasarım Gözetimi ve Kontrolü Hizmetlerine Dair Yönetmelik kapsamında görevlendirilen tasarım gözetmenlerince (D-TGUA-5) sağlanacaktır.
  • TBDY’e göre belirlenen zemin sınıflarından “ZE” ve “ZF” zeminler ile 60 metreden daha yüksek ve/veya yüksekliğinin kısa kenarına oranı 2.5’un üstünde olan yapılar için deprem yalıtım birimlerinin kullanımı uygun değildir.
  • Üretim testleri birim fiyata dâhildir.
  • Deprem yalıtım birimlerinin montaj elemanları (cıvata, ankraj, pul, somun vb) cihazın ayrılmaz bir parçası olup birim fiyata dâhildir.

Arama Terimleri: deprem izolatörü fiyatları, bir binaya deprem yalıtım izolatörü ne kadar tutar, deprem yalıtım izolatörü kaç lira tutar, deprem izolatörünün seçimi, deprem izolatörü yaptırmanın maliyeti ne kadar?, Deprem izolatör maliyeti ne kadar?, deprem izolatörü bir binaya kaç tane lazım, deprem yalıtımı fiyatları, deprem yalıtım kauçuk fiyatları, deprem izolatörü binaya ne kadara yapılır, deprem izolatörü fiyat hesaplama.