Dolar 32,2233
BİST 10.739,57
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 28 °C
Parçalı Bulutlu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 422 Personel Alacak

2.602
A+
A-

TC Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 422 işçi, memur ve kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Detaylar haberimizde…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 422 Personel Alacak
📢 Üye olmadan dosya (gold içerikler hariç) indirebileceğinizi biliyor musunuz? Youtube sayfamıza abone olduktan sonra istediğiniz içeriğe yorum yazabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 422 işçi alımı, memur alımı ve kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. sözleşmeli mühendis, mimar, şehir plancısı ve büro personeli alımı için başvuru kılavuzunu yayınladı.

Bakanlığın yayınladığı ilana göre Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) P3 ve P93 puan türlerinden en az 70 puan almış adaylar başvuracağı ilan etti. Alım yapılacak kadrolar, Çevre Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Harita Mühendisi, Elektrik Mühendisi, Jeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Mimar, Şehir Planlayıcı ve Büro Personeli mesleklerinde 422 memur ve kamu personeli alımları olacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
 • Kurum ve Kuruluşlarda başvuru yapacağı kadroda sözleşmeli olarak çalışmıyor olması,
 • 2020 KPSS ’den lisans mezunları için P3, ön lisans için P93 puan türünden en az 70 puanı almış olmak,
 • Kamu haklarından mahrum bırakılmamak,
 • Herhangi bir suçtan dolayı mahkum olmamak,
 • Erkek adayların askerlik ile ilişiği olmaması,
 • Görevini devamlı yapmaya engel bir akıl hastalığı olmaması gerekmektedir.

Başvuru yapacak adaylarda aranacak özel şartlar ise aşağıdaki gibi olmalıdır.

Özel şartlar şu şekildedir;

 • ÇEVRE MÜHENDİSİ: üniversitelerin “Çevre Mühendisliği” bölümlerinden lisans mezunu olmak.
 • İNŞAAT MÜHENDİSİ: üniversitelerin “İnşaat Mühendisliği” bölümlerinden lisans mezunu olmak.
 • MAKİNE MÜHENDİSİ: üniversitelerin “Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Makine ve Üretim Mühendisliği, Makine ve Malzeme Mühendisliği” bölümlerinden lisans mezunu olmak.
 • HARİTA MÜHENDİSİ: üniversitelerin “Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği” bölümlerinden lisans mezunu olmak.
 • ELEKTRİK MÜHENDİSİ: üniversitelerin “Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği” bölümlerinden lisans mezunu olmak.
 • JEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ: üniversitelerin “Jeoloji Mühendisliği, Hidrojeoloji Mühendisliği, Petrol ve Doğalgaz Jeolojisi” bölümlerinden lisans mezunu olmak.
 • JEOFİZİK MÜHENDİSLİĞİ: üniversitelerin “Jeofizik Mühendisliği” bölümlerinden lisans mezunu olmak.
 • MİMAR ALIMI: üniversitelerin “Mimarlık” bölümlerinden lisans mezunu olmak.
 • ŞEHİR PLANCISI: Üniversitelerin “Şehir ve Bölge Planlama” bölümlerinden lisans mezunu olmak.
 • BÜRO PERSONELİ (Taşra): üniversitelerin “Emlak Yönetimi, Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi veya Gayrimenkul Yönetimi ve Pazarlama” bölümlerinden ön lisans mezunu olmak.
 • BÜRO PERSONELİ (Merkez): üniversitelerin “İşletme, İktisat, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslararası İlişkiler, Ekonomi” bölümlerinden lisans mezunu olmak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İşçi Alımı Başvuru Şekli ve Tarihleri

Adaylar başvurularını 8 Şubat 2022 ile 21 Şubat 2022 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. Başvuruda bulunacak adaylar başvurularını E-Devlet Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kariyer Kapısı ve Kariyer Kapısı (CBİKO) üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir. Posta yolu veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmamaktadır.

Hak kazanan adaylar www.csb.gov.tr internet adresi üzerinden ilan edilecektir.

Başvuru kılavuzu

admin
Merhaba ben Metehan Özdemir. İnşaat Yüksek Mühendisiyim. 2005 yılından bugüne kadar sizlere daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarıma aralıksız devam etmekteyim…
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.