Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Sektörel Haberler » Ankara 19 Mayıs Stadı 50 bin kapasiteli stadyum olacak!

Ankara 19 Mayıs Stadı 50 bin kapasiteli stadyum olacak!

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara 19 Mayıs Stadı'nı, 50 binin üzerinde kapasiteli yeni bir stadyum olarak inşa edeceklerini açıkladı...

Ankara'nın başkent oluşunun 94. yıl dönümünü etkinliğine katılan Başbakan Binali Yıldırım, 19 Mayıs Stadı'nı, yeni bir stadyum olarak inşa edeceklerini açıkladı.

Yıldırım yaptığı konuşmada "Uluslararası standartlardaki müsabakalara ev sahipliği yapacak şekilde 19 Mayıs Stadı'nı, 50 binin üzerinde kapasiteli yeni bir stadyum olarak inşa edeceğiz. Bunun da kararını aldık. Hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Sabah'ın haberine göre Yıldırım Esenboğa Havalimanı hakkında da şu açıklamalarda bulundu: "Esenboğa Havalimanı'nın yurt dışına çıkışları biraz zayıf. Şu anda 11 noktaya uçuş var. Bir başkent için bu yeterli değil. Türk Hava Yolları ile konuştuk. En kısa zamanda yeni uçuşları başlatıyoruz. İlk olarak, 29 Ekim'de ilk uçuş Frankfurt'a, ardından Viyana'ya, Berlin'e, Paris'e yapılacak."

Ankara-Niğde otoyol projesinin ihalesi tamam
Ankara-Niğde otoyol projesinin ihalesi hakkında açıklamalada bulunan Yıldırım, ihalenin yapıldığını, 360 kilometre uzunluğa sahip otoyol projesinin "yap-işlet-devret" modeliyle gerçekleştirileceğini, yapımına başlanan projenin birkaç yıl içinde tamamlanacağını belirtti.

Yıldırım, "Böylece Ankara'dan Konya'ya veya daha güneye, Afyon üzerinden Antalya, Mersin, Adana, Gaziantep ve Urfa istikametine gidecek, Ankara-Kulu arasındaki o yoğun trafik akışı direkt otoyolla güneye ve Akdeniz'e indirilmiş olacak" diye konuştu.

Kaynak: emlakkulisi.com

Eklenme tarihi: 14 Ekim 2017

Okunma sayısı: 1934

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım