Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » OHAL Durumu Ekonominin İşleyişini Etkilemez!

OHAL Durumu Ekonominin İşleyişini Etkilemez!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “OHAL’in bir tek hedefi var. O da paralel ihanet şebekesinin temizlenmesi. İşlerin, ekonominin işleyişi açısından en ufak farklı bir düşünce yok” dedi.

Milliyet'in haberine göre, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “OHAL ilanının bir tek hedefi var. O da paralel ihanet şebekesinin devletin bütün kurumlarından köklü bir şekilde temizlenmesi, Türk demokrasinin karşı karşıya olduğu uzun vadeli risklerin minimize edilmesine ilişkin süreçtir. Normal vatandaşlarımız müsterih olsun. Ekonominin normal işleyişi açısından, ticaret açısından en ufak farklı bir düşünce yok. Piyasa kurallarının dışına çıkmayacağız, piyasa bütün kurumlarıyla en güçlü şekilde işleyecek” dedi. 

"Şoklara hazırlıklıyız"
Çekirdek enflasyondaki düşüşün, darbe girişiminin ardından TL’deki zayıflık nedeniyle geçici olarak durabileceğini kaydeden Şimşek, şöyle konuştu: “Kurdaki şu anki seviyenin enflasyona etkisi gözardı edilebilir ama TL’deki değer kaybı sürerse yukarı yönlü risk yaratır. Cari açıkta zayıf turizm gelirleri yukarı yönlü, zayıf emtia fiyatları ise aşağı yönlü bir risk oluşturuyor. Şoklara karşı koymak için önemli ölçüde mali alanımız var. Ancak bu kısa ömürlü bir şok olduğundan ihtiyacımızın olacağını düşünmüyorum.”

Şimşek, Çin’de katılacağı G-20 toplantılarından döndükten sonra yatırımcılarla görüşmek için Avrupa, Asya ve Amerika’ya gideceklerini söyledi.

"İhracat olumsuz etkilenmeyecek"
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, OHAL kararından ihracat ve iş dünyasının olumsuz etkilenmeyeceğini ifade etti.
Zeybekci, tasarrufları artıracak teşviklerle yapısal reformların tam gaz devam edeceğini, OHAL kararından üretim, ihracat ve iş dünyasının olumsuz etkilenmeyeceğini söyledi.

Ekonomik özgürlükleri koruyan piyasa dostu politikaları hayata geçirmeye bundan sonra da devam edeceklerini söyleyen Zeybekci, “Alınan bu karar ekonomi alanındaki reformlarımızı engellemeyecek aksine daha da hızlandıracaktır” dedi.

Kaynak: yapı.com.tr

Eklenme tarihi: 23 Temmuz 2016

Okunma sayısı: 2406

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım