Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Firma/Marka Haberleri » Mercedes-Benz Türk Eğitim Alanında da Öncülüğünü Sürdürüyor...

Mercedes-Benz Türk Eğitim Alanında da Öncülüğünü Sürdürüyor...

Mercedes-Benz Türk, karayolu taşımacılığının en önemli faktörü olan insana, sürücü ve yolcuların güvenliğine yatırım yaparak karayolu trafik emniyetine yönelik hassasiyetini gösteriyor ve sürekli müşteri memnuniyetini ön planda tutmaya devam ediyor. Bu kapsamda şirket, otobüs ve kamyonda filo ve bireysel müşterilerine yönelik 10 yıldan fazla süredir düzenlemekte olduğu "Sürücü Eğitim-leri"ni 2014 yılında da sürdürüyor.

Mercedes-Benz Türk’ün “Ekonomik Araç Kullanım Eğitimi” ve “Araç Tanıtım Eğitimi” olarak ikiye ayırdığı eğitim programı, Otobüs için İstanbul Hadımköy’de bulunan eğitim tesislerinde, kamyon için Aksaray fabrikasında , ya da müşterilerin lokasyonlarında yapılıyor, teorik ve pratik eğitimler olarak uygulanıyor.

•    Mercedes-Benz Türk, müşterilerine “Sürücü Eğitimleri” vermeye devam ediyor.
•    Mercedes-Benz Türk Sürücü Eğitimleri” kapsamında 2013 yılında şehir-lerarası otobüs müşterileri arasından 725, şehir içi otobüs müşterilerinden 15, kamyon müşterilerinden 4.371, hafif ticari araç müşterilerinden ise 154 sürücü ekonomik sürüş eğitimi aldılar.


Tanıtım eğitimlerinde, araçların teknik tanıtımı yapılırken, Mercedes-Benz otobüs ve kamyon  tek-nolojisinin verimli kullanılması, böylece sürüş, yük ve yolcu taşıma performansının arttırılması he-defleniyor. Ekonomik sürüş eğitimleriyle de, Mercedes-Benz ticari araçlar teknolojilerinin verimli kullanılması, yeni sürüş felsefesi sayesinde müşteri karlılığının ve verimliliğinin arttırılması, yakıt, bakım ve sarf malzeme giderlerinin azaltılarak işletmelerin tasarruf sağlaması hedefleniyor. Bu aynı zamanda, araç ömrünün uzaması ile aracın 2. el değerinin artmasını da beraberinde getiriyor.

Bunların yanı sıra sürücüler ve yolcular için konforun arttırılması ve  konfor sistemlerinin doğru iş-letimi sayesinde sürücü kondüsyonunun ve dolayısıyla sürüş emniyetinin sağlanması, bu sayede se-yahat şirketleri adına müşteri memnuniyetinin sürekli arttırılması da diğer hedefler arasında yer alı-yor. Verilen eğitimler, çevre koruma bilincinin ve trafik güvenliğinin oluşturulması, çevre ve hava kirliliğinin azaltılması ile ekonomik ve çevreye saygılı sürüş felsefesinin yaygınlaşmasında önemli rol oynuyor.

Sektörde öncü ve lider konumunu koruyan Mercedes-Benz Türk, yaptığı tüm eğitim yatırımları ile öncelikli olarak hiç şüphesiz karayolu trafiğinde güvenliğin arttırılmasını, doğru sürüş alışkanlığı, aktif/ pasif emniyet sistemlerinin doğru kullanımı ile trafik kazalarının azalmasını, buna paralel olarak kazalardaki can ve mal kaybının önlenmesini hedefliyor.

Kaynak: İz İletişim

Eklenme tarihi: 03 Temmuz 2014

Okunma sayısı: 2418

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım