Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » 3. Köprü İçin Tarih Belirlendi!

3. Köprü İçin Tarih Belirlendi!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Boğazına yapılması planlanan 3'üncü köprünün temelini 29 Mayıs’ta, İstanbul’un fethinin yıldönümünde düzenlenen törenle atmayı düşündüklerini söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Köprü ve otoyolların iptal edilen ihalesinin ardından özelleştirme Idaresi'nin yeni model üzerinde çalıştığını söyledi. "Gelir ortaklığı senedi şeklinde bir satış olabilir" diyen Yıldırım, "Henüz netleşen bir durum yok. Arkadaşlar üzerinde çalışıyor. Köprü ve otoyol gelirlerinin satışına dayalı senetlerin vadesi 10 yıl mı olur, daha fazla mı, her seçenek üzerinde çalışıyorlar" diye konuştu.

Köprü ve otoyolların bölünmeden halka satışının söz konusu olacağını belirten Yıldırım, "Bu satıştan hem vatandaş, hem kamu kazansın istiyoruz. Bu modelde köprü ve otoyolların yönetimi yine Karayolları Genel Müdürlüğü'nde kalacak" dedi.Yıldırım, İstanbul Boğazına yapılması planlanan 3'üncü köprünün temelini 29 Mayıs'ta, İstanbul'un fethinin yıldönümünde düzenlenen törenle atmayı düşündüklerini söyledi

Kaynak: Emlak Lobisi

Eklenme tarihi: 20 Mart 2013

Okunma sayısı: 2646

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım