Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Forum » Röportajlar & Danışmanlık » Toki Konut Projeleri 388 TL Taksitle. Başvurular Başladı

İNŞAAT PROGRAMLARI

MİMARLIK PROGRAMLARI

İNŞAAT SEKTÖRÜ

MİMARLIK SEKTÖRÜ

EMLAK

ÖĞRENCİLER

FORUM HAKKINDA

GENEL KONULAR

Toki Konut Projeleri 388 TL Taksitle. Başvurular Başladı

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ’nin 50 bin sosyal konut projesinin ayrıntılarını açıkladı. Kurum 19 Nisan’a kadar sürecek başvuru süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. Murat Kurum, 50 bin konutun 6 bin 300’ünün İstanbul’da, 2.bin 934’ünün Ankara’da, 2 bin 500’ünün de İzmir’de inşa edileceğini söyledi. Bakan Kurum, Toki aracılığı ile kentsel dönüşüm hedefini de açıkladı. Rezerv alanlar ile ilgili de İstanbul Esenler’den örnek verdi. “Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız ile hedefimiz yılda 300 bin konut dönüştürmek. Askeri alandan aldığımız yerler var. Oralara 2 bin konutun ihalesi yapılıyor. 60 bin konut yaparak hem Esenler’e hem de o alana komşu olan semtlerimize rezerv konut üreteceğiz.” dedi.

Diğer yandan faizsiz bir şekilde ev sahibi olunabilecek sistem en az Toki evleri kadar ilgi görüyor. Eminevim, Türkiye’nin neresinde olursanız olun konut ya da araç sahibi olmanızı mümkün kılıyor. Nasıl bir ev almak istediğinize karar vermeniz yeterli. Gerisini 26 yıldır gücünü dayanışma ve yardımlaşmadan alan Emin Evim Elbirliği Sistemiçözüyor. Nasıl mı?

Eminevim’de ödeme gücünüze göre taksitlerinizi ve vadelerinizi kendiniz belirlersiniz. Diyelim ki 100 Bin TL’lik bir ev almak istiyorsunuz. Ve taksitler için ayda 1.000 TL ayırabileceksiniz. Taksit miktarına göre bir gruba dahil oluyorsunuz. Örneğin 1.000 TL taksitle 100 ay vade için 100 kişilik bir grubun içinde yer aldığınızda 100 Bin TL için sisteme dahil olmuş oluyorsunuz. Her ay havuzda biriken parayla kimin ev sahibi olacağı noter huzurunda belirleniyor. Sırası gelen üye kiradan kurtulup kendi evine geçiyor. Tıpkı ev hanımlarının altın günü gibi. Eminevim ile ev sahibi olmak işte bu kadar kolay.ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım

kayseri escort türk ifşa