Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Firma/Marka Haberleri » Seza çimento bölgede ihraç pazarlarını intercem ile artıracak...

Seza çimento bölgede ihraç pazarlarını intercem ile artıracak...

Dünyanın önde gelen çimento konferansı Dubai INTERCEM’e katılarak 120 farklı ülkeden katılımcılarla buluşma fırsatı yakaladıklarını belirten Seza Çimento Uluslararası Ticaret ve İlişkiler Direktörü Cansu Açık,  görüşmelerinin meyvelerini önümüzdeki süreçte almayı planladıklarını söyledi. Açık, bu yıl INTERCEM’ in de katkısıyla bölge ülkeler başta olmak üzere üretim kapasitelerinin %20’sini ihraç etmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Türkiye’nin çevreci fabrikası misyonuyla faaliyet gösteren Seza Çimento, dünyanın önde gelen çimento endüstrisi konferansı INTERCEM’ e katıldı. 

12-14 Mart tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen INTERCEM’in; 120’den fazla ülkeden uluslararası katılımcıyı buluşturan bir platform olduğunu söyleyen Seza Çimento Uluslararası Ticaret ve İlişkiler Direktörü Cansu Açık, “Çimento ve klinker ürünlerimiz için potansiyel alıcılarla buluştuğumuz INTERCEM, Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarlarını da kapsayan dünyanın pek çok ülkesinden katılımcının yoğun ilgi gösterdiği bir konferans. Ayrıca ihracatta yeni pazarlar bulmak, kendimizi uluslararası arenada tanıtmak ve dış pazarlar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak açısından da büyük önem taşıyor” dedi.

INTERCEM’de ihracatta etkin firmalar ile temas kuruldu
300’den fazla katılımcısı olan INTERCEM’de Seza Çimento’nun ve Türkiye’nin tanıtım fırsatını yakaladıklarını ve gelecek için müşteri portföylerini geliştirdiklerini kaydeden Açık, şöyle konuştu: “Bu görüşmelerimizin meyvelerini, önümüzdeki süreçte ihracat pazarlarımızı çeşitlendirerek toplayacağız. Konferansta BAE, Mısır, Hindistan, İran, Irak, Pakistan ve Suudi Arabistan'da çimento sektöründe neler olup bittiğini yakından gözlemleme şansımız da oldu. Bu gözlemlerimizi, söz konusu pazarlara yönelik stratejiler geliştirme noktasında değerlendireceğiz. Elazığ’da toplamda 855 bin metrekare alan üzerinde faaliyet gösteren fabrikamız, hammaddeye olan yakınlığı ve demiryolu bağlantısı ile ihracat açısından oldukça avantajlı bir konumda. Limanlara hızla ulaşıyor, çimento taleplerini hızla karşılayabiliyoruz. Özellikle İskenderun Limanı’na çok rahatlıkla ürün gönderebiliyoruz. INTERCEM’de yaptığımız görüşmelerin de etkisiyle, önümüzdeki dönemde hız avantajımızı, bölge ülkelere olan ihracatımızı artırmak üzere çok daha etkin kullanmayı hedefliyoruz. 2018 yılında üretim kapasitemizin %20’sini ihraç etmeyi planlıyoruz.”Bilgi için:
İnsula İletişim / Necla Yılmaz
0549 787 06 82 / neclayilmaz@insulailetisim.com

Kaynak: İnsula İletişim - Rukiye Tekdemir

Eklenme tarihi: 29 Mart 2018

Okunma sayısı: 1957

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım