Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Forum » Malzeme » Poliüretan Sert Köpük İzolasyon

İNŞAAT PROGRAMLARI

MİMARLIK PROGRAMLARI

İNŞAAT SEKTÖRÜ

MİMARLIK SEKTÖRÜ

EMLAK

ÖĞRENCİLER

FORUM HAKKINDA

GENEL KONULAR

Poliüretan Sert Köpük İzolasyon

Sprey poliüretan uygulamalarında, mekanların cephe izolasyonundan sonra teras ve bina çatı altı izolasyonu da mükemmel sonuçlar vermektedir.
En üst katta ikamet eden bina sakinleri sürekli soğuktan ve sıcaktan, tavan akıntılarından şikayetçidirler. Sprey poliüretan bu sorunları tamamen çözmektedir. Tek parça uygulama seviyesinde ısı köprüleri oluşturmaz, teras ve çatı altlarının soğuk/sıcak ve su akıntısı gibi sorunlarından tamamen kurtulursunuz.

UYGULAMA ŞEKLİ

Öncelikle toz, nem ve oynak malzemelerden temizlenen açık terasın, beton yüzeyine sprey poliüretan yeterli kalınlıkta uygulanır. Daha sonra sprey poliüretan üzerine istenilen kalınlıkta beton şap uygulanabilir. Uygulanan alan sıkça kullanılan bir mekan değilse çakıl serilebilmektedir. Ya da ultraviole koruyucu boya sürülebilir.
Kapalı çatı uygulamasında son kat olduğundan zemin bütün toz ve rutubet temizlendikten sonra sprey poliüretan uygulanır ve böylece bırakılır.
Tabii ki en alt katlar da çözümsüz değildir. Zemin katın altından tavana sprey poliüretan uygulanabilmektedir. Böylece alttan gelen soğuk/sıcak talebini korumuş olursunuz.
Ayrıca ahşap çatılara da alttan uygulama yapılabilir.
 
Çeşitli yaşamsal ihtiyaçları üreten, bu yönde nitelikli ürünler sınmaya çalışan sınai/endüstriyel tesislerin, hammadde, personel vb. giderlerinin dışında en önemli daimi giderler enerjidir. Bu konuda hesaplarını çok iyi yapmak zorundadır.
Söz konusu tesislerdeki uzman kişiler enerji tasarrufu ve kayıplarını önleme konusunda çok hassastır. Ve izolasyonun önemini kavramışlardır. Zira konu üretim maliyeti ve kalitesi bakımından gözden kaçırılmayacak kadar önemli, aynı zamanda personel motivasyonu ve verimliliği açısından da gereklidir.

Örnek olarak:
Tekstil üretimi oldukça zahmetli, üretimi yoğun ısı ve nemli ortamda gerçekleşmektedir.
İplik, dokuma ve benzeri ürünleri mamul hale getirmek için ortam ısısını istenilen seviyede tutmak gerekir. Ortam ısısı verimlilik ve ürün kalitesi ile doğru orantılıdır.
Diyebiliriz ki tekstil gibi bir çok endüstriyel üretimlerin kalite ve maliyeti iklimsel ortamlara göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle üretim ortamının sıcaklığını ve soğukluğunu ayarlayabilmeniz için enerjiye ihtiyacınız vardır.
Enerji = ısı = maliyet. İşte bu noktada izolasyon devreye girer.
Sprey poliüretan izolasyon her türlü üretim ortamının izolasyonunu en yüksek düzeyde yapar. Tek parça uygulama sistemi sayesinde ısı köprüleri oluşturmaz. Böylece ısınan ve soğuyan ortamın iklimsel seviye kaybı olmaz. Çünkü içeriyle dışarının ilişkisini tamamen keser. :Uygun ortam sağlanmış olur, terleme yapan bölgeler ortadan kalkar. Yüksek oranda enerji=maliyet tasarrufu sağlar.

Benzer Uygulama Alanları
* Klima kanalları
* Hava gelen açıklıklar
* Çatı uygulaması
* Üretim alanlarının dış duvar izolasyonu
* Terleme yapan oluk yüzeyleri
* Ve benzeri diğer yerlere uygulanabilir.ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım