Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Forum » Revit » Revit Architecture Kullanmak İçin 10 Neden?

İNŞAAT PROGRAMLARI

MİMARLIK PROGRAMLARI

İNŞAAT SEKTÖRÜ

MİMARLIK SEKTÖRÜ

EMLAK

ÖĞRENCİLER

FORUM HAKKINDA

GENEL KONULAR

Revit Architecture Kullanmak İçin 10 Neden?

Autodesk Revit Architecture seçmek için bir çok sebep sıralanabilir. Aşağıda bu sebeplerden en iyi 10 tanesini bulacaksınız.
 
1. Kavramsal Tasarım Ortamı
Autodesk Revit Architecture’ın yeni ve gelişkin kavramsal tasarım ortamı, parametrik serbest form kütle çalışmaları için kolay kullanımlı tasarım ve analiz araçları sunar. Serbestçe eskiz yapın, 3B formları kolayca tasarlayın ve kütleleri etkileşimli olarak değiştirin. Autodesk Revit Architecture, en karmaşık kütle tasarımlarınızı bile parametrik olarak oluşturduğu için, size daha fazla kontrol, hassasiyet ve esneklik sunar. Tasarımınızı, aynı sezgisel çalışma ortamında, kavramsal çalışmadan uygulama çizimlerine kadar taşıyabilirsiniz.

http://www.eharita.com.tr/download/sayisalgrafik/revit10neden/k01.jpg

2. Building Maker
Autodesk Revit Architecture’ın “Building Maker” özelliği, kavramsal tasarımlarınızı gerçek yapı elemanlarına dönüştürmenize yardımcı olur. Karmaşık formların yüzeylerini seçin ve duvar, döşeme, çatı ve giydirme cephelere dönüştürün. Kat alanı benzeri yapı bilgilerini hesaplatın. AutoCAD®, Autodesk® Maya®, AutoDesSys form•Z®, McNeel Rhinoceros®, Google™ SketchUp®, vb. ACIS® veya NURBS tabanlı yazılımlardan da modellerinizi Autodesk Revit Architecture’a aktarabilir ve tasarımınıza devam edebilirsiniz.

http://www.eharita.com.tr/download/sayisalgrafik/revit10neden/k09.jpg

3. İki Yönlü Bağlantı
Herhangi bir yerde yapılan değişiklik her yerde yapılmıştır. Autodesk Revit Architecture’da yapı modeline ilişkin tüm bilgi, koordineli tek bir veritabanında tutulur. Tüm revizyonlar, yazılım tarafından otomatik olarak tüm model, görünüş ve listelerde koordine edilir, hata ve sürprizler en aza indirilir.

http://www.eharita.com.tr/download/sayisalgrafik/revit10neden/k03.jpg

4. Parametrik Yapı Elemanları

“Family” olarak da bilinen parametrik yapı elemanları, Autodesk Revit Architecture’da tasarlanan tüm yapıların temel bileşenleridir. Bu elemanlar, tasarıma ve forma ilişkin esnek bir grafik arabirim sunarken, detaylarda da güçlü bir uyarlanabilirlik sergilerler. Ayrıca, duvar ve kolon gibi en temel yapı bileşenlerinden, tefriş elemanlarına kadar her yerde kullanabileceğiniz bu parametrik elemanlar, programlama veya makro bilgisi de gerektirmez.

http://www.eharita.com.tr/download/sayisalgrafik/revit10neden/k05.jpg
 
5. Metraj Listeleri
 Metraj listeleri de, aslında, Autodesk Revit Architecture’ın kapsamlı yapı modelinden otomatik olarak elde edilen bilgilerdir. Model veya görünüşlerde yapılan bir değişiklik anında metraj listelerine de yansır ve tabii ki bunun tersi de geçerlidir. Metraj listelerinde formül kullanarak hesaplamalar yapabilir, filtrelerle listeyi sınırlandırabilir ve format değişikliklerine gidebilirsiniz.

http://www.eharita.com.tr/download/sayisalgrafik/revit10neden/k04.jpg

6. Detay Çizimleri
Autodesk Revit Architecture’ın Kapsamlı detay kütüphanesi ve çizim araçları, detay çizimlerini hazırlamanızı çok kolaylaştırır. Detay kütüphanesini, kendi ofis standartlarınıza uygun şekilde değiştirebilir, kendi detaylarınızı ekleyebilirsiniz.

İsterseniz AutoCAD’te kullandığınız detay kütüphanenizi de Revit’te yapacağınız projelerinizde kullanabilirsiniz.

http://www.eharita.com.tr/download/sayisalgrafik/revit10neden/k07.jpg
 
7. Malzeme Listesi
Sıva, alçı panel, yalıtım malzemeleri, vb. malzemelerin detaylı metrajlarının çıkartılması için "Material Take Off" aracı çok büyük kolaylık sağlar. Sürdürülebilir tasarım ve maliyet hesaplamada malzeme kontrolünü büyük bir hassasiyet ile yapabilirsiniz. Tasarım geliştikçe, Autodesk Revit Architecture’ın parametrik değişim motoru, malzeme listelerinin hep güncel kalmasını sağlar.

http://www.eharita.com.tr/download/sayisalgrafik/revit10neden/k08.jpg

8. Sezgisel Kullanıcı Arayüzü
Autodesk Revit Architecture’ın yeni kullanıcı arayüzü, sıklıkla kullandığınız araç ve komutlara hızlıca erişmenizi, az kullandıklarınızı kolaylıkla bulmanızı ve yeni özellikleri keşfetmenizi sağlar. Sonuçta, menü ve araç paletleri arasında aradığınızı bulmak için daha az zaman harcar, işinizi yapmanız için daha çok zamana sahip olursunuz.

http://www.eharita.com.tr/download/sayisalgrafik/revit10neden/k02.jpg

9. Sürdürülebilir Tasarım
Autodesk Revit Architecture, sürdürülebilir tasarım çalışmalarını, projenin ilk aşamalarından itibaren destekler. gbXML (green building extensible markup language) desteği sayesinde, model bilgisini dışarı alabilir ve Autodesk® Green Building Studio® Autodesk® Ecotect™ yazılımları ile enerji ve yapı performansını analiz edebilirsiniz. Autodesk® 3ds Max® Design yazılımı ile aydınlatmaya yönelik çalışmaların LEED® 8.1 sertifikası ile uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

http://www.eharita.com.tr/download/sayisalgrafik/revit10neden/k15.jpg

10. Tasarım Görselleştirme
Autodesk Revit Architecture, kendi içersindeki mental ray® kaplama motoru sayesinde, yapınız inşa edilmeden fotoğraf gerçekliğinde görsellerinin alınmasını sağlar. Böylelikle tasarım kararlarınızı hızlıca test edebilir, çarpıcı sunumlar hazırlayabilirsiniz.

Mental ray dışındaki kaplama motorlarını kullanmak için “FBX” formatı ile projelerinizi 3ds MAX Design içine alabilir ve görselleştirme çalışmalarına devam edebilirsiniz.

http://www.eharita.com.tr/download/sayisalgrafik/revit10neden/k11.jpg

 

Arama kelimeleri; revit nedir?, revit programı ne işe yarar?, revit programı ile ne yapılır?, revit programını kim kullanır?, revit programı nasıl program, revit programı ile neler yapılabilir, mimari revit programı ile neler çizilir, Revit avantajları, Revit programını kullanmak için sebeplerimiz, 10 soruda revit programı

Alıntı:
http://www.eharita.com.tringilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım