Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Firmalar » Erk Fiberglass Polyester
Yazdır Tavsiye Et Paylaş Favorilerime Ekle

Erk Fiberglass Polyester

Erk Fiberglass Polyester Logo
KONAK , İZMİR
 • Yetkili Kişi : A.Cahit Nalkıran
 • Pozisyonu : Firma Sahibi, Ortağı
 • Faaliyet Alanı : İzolasyon ve Yalıtım -
 • Firma Faaliyet Bölgesi : Tüm Türkiye()
 • Kuruluş Yılı : 2008

STANDART FİRMA

Bu firma bigileri 4876 defa görüntülendi.

Bu firmaya ait 0 ürün toplam defa görüntülendi.

TEKNİK BİLGİLER
Yapı ve kimya sektörünün vazgeçilmezlerinden Kaplama ve İzolasyon malzeme çeşitleri hızlı bir şekilde artmakta, bunların bir kısmı uygun olurken bir kısmı ihtiyaca cevap veremeyen malzemelerle yapılan işlerdir. Bunun sonucunda işveren mağdur edilmiş, sonrasın da masraflar açan hadiseler olmuştur. Tecrübelerimizle bazı işlerin kaplama düzeltme çalışmalarını yaptık. İzolasyon ve kaplama sektöründe 3-5 sene ömürlüğünde malzemeler mevcuttur. Endüstriyel, entegre, arıtma kimyasal proseslerin projelendirme aşamasında uygun değerlendirmeler isabetli olur. Öncesi yapılacak bu değerlendirmeler sonrası, zararları izole etmiş olur.

Biz gittiğimiz tesislerde seramiklerin 3-5 sene içersinde satıhtan kalktıklarını, çeşitli asitlerde çözünlenen izolasyon malzemelerinin, yüzeylere yapmış oldukları tahribatları vs. gördük İş başlangıcın da sorulmamış uygulama kullanımındaki kaplama, izolasyon malzemesinin KİMYASAL PASİFLİKLERİ var mıdır? Varsa nelerdir?

Bilindiği üzere pazarlık yapılması profesyonel ticari hayatta bir gerçektir. Kimyasal kaplama ve izolasyonlarda, uygun malzeme, uygun iş bilim ayrıca bir gerçek olmalıdır.

Kimyasal izolasyon ve kaplamalarda kazanç ÖNCESİ çalışmalar...
 
Dünya genelinde, CTPnin öneminin giderek artması Kimya Sanayi, Entegre, Endüstriyel, Arıtma, Kimyasal Proses Tesislerin, asidik ortamlarında aranılan bir sektör olmuştur.

Önemli iş esaslarından bir konuda kullanılacak malzeme olan Polyester ve uygun CTP cidar kat kalınlıkları… Örneklersek, Hidroklorik veya Sülfürik asit ünitelerinde uygun Polyester, uygun CTP kaplama katları ne olmalı?

Asit tank ve havuzların da, çelik borular da, saç üzeri eloksal hat ve havuzlar da uygun Polyester ve CTP katları ne olmalı örneklerini çoğaltabiliriz. Ünitelerin, hat ve havuzların, Tank ve Siloların içlerinde ki kimyasallara göre Polyester çeşidi ve CTP katları belirlenir. Kimyasal dayanımlı mukavemetinde ki polyesterler de kendi aralarında önemli farklılıklar gösterirler. Polyesteri oluşturan kimyasallarla alakalı…
 

Bir vakitte bir İHALE arkadaşlar katılmama sebebimizi sordular.(Misal) 3 liraya olduğu gibi 10 liraya da Polyester var. O tesisin ünitelerinde uygun olan 10 liralık polyesterdi Şartnameler de bu konuların netleştirilmesi iş sağlamlığı ve garantisi açısından sağlıklı olur.

Belirtilmiş CTP cidar kat kalınlıkları
Belirtilmiş Polyester çeşidi
1 kat CTP 800 mikron(0,8mm)
Ctp esneme payı 4-5 cm dir
Uygulamasını yapmış olduğumuz işlerden, gittiğimiz gördüğümüz yerlerden oluşan tecrübelerimizle bize göre kimyasal kaplama ve izolasyonlarda:
CTP (Asitin A sının geçtiği yerler vs.)
Poliüretan (Gıda kodekslerinde vs.)
Epoksi (Makine parkurları vs.)
Polyesterin Kimyasal kardeşi Polipropilen bazı alanlarda kaplama olarak kullanılmaktadır.
Erk fiber çalışanları ülkemiz tesislerinin milli servetlerimizdir idraki ile yetiştirilirler...
*Fiberluji
 

İlan Başlık Çalışma Şekli Görev İlanın bitiş süresi
 • Adres
 • Maliyeciler Mah. 52/172 Sok. No:11/6 Konak /İzmir
 • Tel
 • 90 232 247 27 59
 • Faks
 • 90 232 224 89 73
 • E-mail
 • erkfiber@erkfiber.com

Firmaya Mesaj At

Mesaj atabilmek için giriş yapınız!
 
 • Bu Firma : 2009-12-22 17:58:13 itibari ile aramıza katılmıştır.
 • ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım